Taiteilijat ja käsityöläiset

Leena Sarparanta

Taidegraafikko
Hallituksen jäsen
  • käsintehdylle paperille maalatut taulut ja kortit
  • painetut postikortit
  • huovutukset ja keramiikka
  • puupiirrokset

0500476649 • katri.knuutila@elisanet.fi  • Tapilantie 102, 21570 Sauvo‌


Nina Messner

Hallituksen jäsen
  • keramiikka
  • neuleet

0440102708 • nina.messner@utu.fi


Kirsti Uuttu

Kankuri
  • kudotut matot
  • poppanat
  • torkkupeitot

0505384220 • kirsti.uuttu@elisanet.fi • Pertinpolku 3, 21570 Sauvo


Emma Hagman

Tekstiilisuunnittelija
Kuvittaja
Valokuvaaja
Markkinointi
  • tekstiilikuosit
  • painetut kankaat
  • kuvitukset, valokuvat
  • posliinimaalaukset
  • Studio Kelkka

0405031796


Henna Perkonoja

Lampuri
  • luonnonväriset ja kasviväreillä värjätyt villalangat
  • kasviväreillä värjätyt villahuivit ja neuleet
  • lampaantaljat ja lampaannahkatuotteet

05059076 22 • lammas@yliristniemi.fi • Ristniementie 6, 21570 Sauvo


Arja Siivonen

Tempera-ja öljymaalari
  •  ikonit

0407606044 • Korpelankyläntie183, 21570 Sauvo


Jenni Isomaa

Seppä
  • sisustusesineet
  • tilaustyöt

0445502752 • isomaa.jenni@gmail.com


Raimo Karppinen

Seppä
Puuseppä
Koristeveistäjä
  • veistokset ja käyttöesineet metallista ja puusta
  • taonta

0505343507 • Vanha Karunantie 461, 21570 Sauvo


Kirsi Rokkanen

  • keramiikka
  • puuesineet

0407756248 • kirsi.rokkanen@outlook.com


Erja Alander

Tekstiilitaiteilija
Kuvittaja
Palvelumuotoilu
  • Kuosisuunnittelu
  • Taidetekstiilit
  • Konseptointi

0505707281 • erja.alander@gmail.com


Pauliina Laine

Yhdistyksen sihteeri

  • Keramiikka
  • Mehiläishoito

044 556 0009 • pauliina@laineet.eu


Pirkko Paranko

Sekatekniikkamaalari

044 549 1523 • parankopirkko@gmail


Kirsi A. Korpela

  • Taidevalokuvateokset
  • Oheistuotteet
    • Tarjottimet
    • Lasinaluset
    • Tyynyt
    • Kangaskassit

kirsiA.korpela@gmail.com • http://kirsikorpela.galleria.fi